Trendy, které budou vévodit bydlení v roce 2021

Letošní rok byl, mírně řečeno, nestandardní. Ale pojďme se na něj podívat z té lepší stránky. Strávili jsme mnohem více času doma a měli možnost dokončit všechny nedodělky, které nám již delší dobu dělaly vrásky. A protože to momentálně vypadá, že se minimálně začátek roku následujícího ponese v obdobném duchu, můžeme ve zvelebování bydlení nerušeně pokračovat. Pro ty z vás, kteří se nebráníte změnám a zároveň milujete nevšední interiérové trendy, jsme připravili přehled těch nejdůležitějších. Jak by mohl v roce 2021 vypadat i váš domov?

Nástup stylu cottagecore

O cottagecore jste možná ještě nikdy neslyšeli, ale již brzy se možná bude skloňovat až příliš často. Estetický směr spočívá v přenášení venkovního prostředí dovnitř. Některé zdroje o něm hovoří jako o subkultuře generace Z a k poznávacím znamením patří tapety a bytové textilie s florálními či jinými přírodní motivy, stejně jako vintage prvky – zrcadla se starožitným rámem, měděné kohoutky…

Sušené květiny

Podle feng-shui sušené květiny symbolizují upomínky na minulost a obsahují energii jin, kterou doma nepotřebujeme. Jinými slovy nepřináší nic pozitivního, což zřejmě předním dekoratérům vůbec nevadí. Naopak předpokládají, že se váza se sušenými květinami stane dalším způsobem, jak se o krůček přiblížit k přírodě.

Tmavě modrá kuchyně

Na sociálních sítích se objevuje stále více inspirativních fotografií, v jejichž centru jsou kuchyně laděné do tmavě modré barvy (nemusí se přitom jednat o celomodrý interiér, do modrého hávu lze zahalit jen kuchyňskou linku). Pokud vás omrzelo stávající pojetí místnosti, které se ne nadarmo přezdívá srdce domova, vyzkoušejte nezvyklou barevnou kombinaci a vychutnejte si nezvyklou, leč příjemnou atmosféru.

Návrat „scandi“ stylu

Skandinávský styl bydlení sice není horkou novinkou (naopak jsme si na něj za ta léta zvykli a přijali jej za svůj), nicméně v příštím roce zřejmě zažije velkolepý návrat. Pokud tušíte, že má popularita severského pojetí interiéru souvislost s inklinací k přírodním materiálům a jednoduchosti, nemýlíte se.

Tmavě zelené zdi

Na závěr jsme si nechali prvek, který umožňuje dechberoucí transformaci běžné domácnosti na místo blízce spjaté s přírodou. Tmavě zelené zdi navozují klid a působí jako balzám na duši. Jen je nesmíte zapomenout odlehčit – pomůže vám bílý strop, světlejší kus nábytku nebo světlé závěsy.

———————————————————————————————————————————–