Váháte, zda si koupit rekuperační jednotku?

Díky tomu, jak stoupá cena za vytápění, je zřejmé, že se vám investice, kterou „spolkne“ rekuperační jednotka, velmi rychle vrátí. A to nejen finančně. Možná víc oceníte vrácení vaší investice v podobě lepšího zdraví a pohodlnějšího žití ve vaší domácnosti. Ať už jste rodina s dětmi, pár seniorů, nebo rodinu teprve plánujete, rekuperaci se nebudete moct vynachválit.

Proč bychom měli rekuperovat vzduch?

Rekuperace vzduchu vám určitě zajistí zdravější a komfortnější život ve vašem bytě nebo domě. Tak, jako dbáte o zdravé jídlo, i vzduch by měl být ve vašem hledáčku. Věděli jste třeba, že doma vdechneme až 8x více nečistot, než je tomu venku?

Jestli vás zajímá úspora za energie, bude rekuperace bytu vaší velkou odměnou. Díky ní totiž můžete ušetřit až 70 % původních nákladů za vytápění. Jak je to možné? Snadno tím, že nebudete větrat okny a dveřmi, ale rekuperační jednotkou.

Díky rekuperaci budete dýchat čerstvý vzduch, který je stále čerstvý a má stabilní teplotu. Obavy už nemějte z vlhkosti a plísní na stěnách, a to ani v koupelně nebo kuchyni. Rekuperace pohlídá stálou teplotu i přiměřenou vlhkost, čímž prospívá vašemu zdraví.

Bojíte se radonu a jeho možné pronikání z podloží pod domem? S rekuperací se obav zbavíte, protože je pravidelným měněním vzduchu zajištěno i odvětrání případného radonu. Jásat budou také alergici. Rekuperační jednotka odfiltruje až 99 % bakterií, jemného prachu a pylu. Je proto dobré filtry pravidelně čistit, což zvládnete sami, a každých cca 6 let si pozvat odborníka, který pročistí jednotku celou.

Šikovná rekuperace

Rekuperace vzduchu je dokonalá. V zimě vzduchu ohřeje nahromaděným teplem domu a dodá vám jej ideálně teplý. V létě zase nový vzduch ochladí.  Tohle vše umí rekuperační jednotky Aldes. Navíc je designově povedený, takže nebude hyzdit ani moderní domácnost.

Předchozí článekJak se zbavit much v domácnosti? Nejlepší je prevence
Další článekSchovejte postel do skříně a ušetřete podlahový prostor