Schovejte postel do skříně a ušetřete podlahový prostor

Působí to na vás, jako byste měli uklidit nepořádek před nečekanou, ale klidně i očekávanou návštěvou? Něco na tom ve skutečnosti bude. A o to více, pokud máte malé prostory a každý, byť jen malý nepořádek jde okamžitě vidět. Nyní ale nebudeme řešit úložné boxy, komody či skříně, nýbrž sklápěcí postele, které umí ušetřit kus podlahového prostoru. Přes den vyhlíží jako moderní skříň či komoda a v noci se promění o pohodlné a velké lůžko, na kterém si odpočine každý z nás.

V boji s prostorem jasné řešení

Nedostatek místa je přesně ten krok, který rozhodne, že je nejvyšší čas investovat do sklápěcí postele. Lůžko je ideální do domácnosti, kde chybí ložnice, ale nahrazuje ji obývací pokoj. Vhodnou volbou mohou být i do dětských pokojů, kde není dostatek prostoru pro hraní či psaní úkolů. V takovém případě jsou ideální horizontální sklápěcí postele.

Jaké jsou typy sklápěcích lůžek

Záleží na tom, zda budete chtít lůžko pro jednoho či pro dva. V nabídce jsou jednolůžka, tedy rozměr 90×200 centimetrů, ale i 120, 140 a 160 x 200 centimetrů. Jednolůžka bývají většinou řešena horizontálně, kdežto dvoulůžka jsou s vertikálním sklápěním. Zvolená varianta záleží na vašem prostoru.

Není sklápěcí lůžko pro děti nebezpečné?

Bezpečné rozhodně bude, když koupíte lůžko s kvalitním mechanismem. Nejlépe však s plynovým pístem. V nabídce lze najít jak horizontální, tak i vertikální sklápěcí postele. S touto možností zvládne složení lůžka každý, i malé dítě. Postelový systém lze pomocí rámu uchytit ke zdi, což zajistí stabilitu. Pozor si dávejte pouze k jaké zdi postel připevníte. Jistě by to neměla být příčka ze sádrokartonu.

A víte, jakou další výhodu lůžko nabízí? Nejen krásný design, který bezpochyby zapadne do každého interiéru, ale také prostor, který ušetří. Navíc nemusíte kupovat žádný prádelník či truhlu, do nichž umístíte peřinu s polštářem. Lůžka jsou většinou obohacena o popruhy, které přetáhnete přes lůžkoviny a postel běžně uzavřete. A jako poslední bychom rádi upozornili, abyste vždy vybírali pouze kvalitní kousky z důvodu vaši bezpečnosti, ale i životnosti nábytku. Dbejte na to, aby lůžko mělo nosný mechanismus a rám postele z kovu.