Vybíráme konferenční stolek z masivu

Zařizujete obývací pokoj v novém bytě? Nebo jen váš původní konferenční stolek vypověděl službu? Ať je to tak či onak, zkuste se zamyslet nad konferenčním stolkem z kvalitního dřevěného masivu.

Masivní konferenční stolky toho vydrží hodně a v případě jejich málo pravděpodobného poškození je na rozdíl od kusů nábytku z méně kvalitního dřeva lze opravovat či renovovat. V klidu si tak budete moci při čtení vaší oblíbené knížky vyložit nohy na stůl a ten to zvládne bez zaváhání.

Proč si pořídit konferenční stolek z masivu?

Prvním důvodem je úspora vašich financí. Jednorázově sice za konferenční stůl z masivu zaplatíte víc než za obyčejný stůl z dřevotřísky, půjde ale o investici na několik desítek let. Při správné péči o masivní industriální konferenční stůl dost možná půjde o investici, která vám vydrží celý váš život.

Na to, kolik toho takový stůl vydrží, nevyžaduje ani nějakou zvláštní péči. Postačí úplně normálně jako při běžném úklidu z něho setřít prach, a jednou za rok ho také ošetřit voskem na dřevo. Jediné, co je potřebné dodržovat, je vyhnout se přípravkům, které obsahují silikon.

Poslední a snad tou největší výhodou masivních konferenčních stolků je fakt, že je lze snadno opravovat a renovovat. Znáte to. Urazil se vám růžek stolu. Co s tím? V případě stolu z dřevotřísky ho budete muset vyměnit za nový. Masivnímu stolu postačí oprava a rozdíl ani nepoznáte. Po poškození nebude ani stopy. Navíc lze masivní stoly zašlé léty používání také snadno renovovat do jejich původního stavu.

Jak vybrat konferenční stolek?

Nejdříve je potřebné zohlednit materiál a kvalitu provedení stolu. Tu jsme již rozebrali výše a jednoznačným favoritem je konferenční stolek z masivu.

Další faktory, které při výběru musíte vzít v potaz, jsou velikost a výška stolu. Konferenční stolek by velikostí nikdy neměl přesáhnout sedačku. Zároveň ale do obrovského obývacího pokoje nemůžete pořídit miniaturní stolek. Najděte zlatou střední cestu a zohledněte také své aktivity u stolu – pokud si tam odkládáte pouze kávu, postačí menší stůl. Pokud na něm máte 15 knih, budete potřebovat větší stůl.

Výška se určí lehce – měla by být stejná, jako výška sedačky a výška vašich kolen při sezení.

Určitě neopomeňte také estetické hledisko. Nový stolek musí ladit s celkovým stylem vašeho obývacího pokoje.

Pár tipů na konkrétní modely

Na závěr bychom vám chtěli představit pár konkrétních modelů masivních stolů.

Menší a nenápadný masivní stolek Kulík se může stát výborným řešením pro menší obýváky. Naopak, Sýček je výrazný industriální konferenční stůl, který výborně zapadne do obýváku celkově laděného na masivní nábytek. Ocení ho zejména knihomolové s 15 knížkami na stole.

A na závěr – masivní stoly nejsou obrovské, málo flexibilní příšery. Ve variabilitě vyhrává Šoupálek, který lze rozdělit a přišoupnout kamkoli podle potřeby. V případě potřeby ho opět srazíte dohromady během chvíle. Výše uvedené modely konferenčních stolků najdete na stránkách výrobce – Majstrstych.cz.