Zahradní lehátko a jeho výběr

Jestliže disponujete zahradou či terasou u domu, určitě by na nich neměla chybět i zahradní lehátka. Poskytují báječný odpočinek a úžasný relax v lůně přírody. Abychom si ale plně odpočali a cítili se příjemně, měli bychom zvážit při nákupu několik důležitých parametrů. V důsledku toho jsme prozkoumali širokou nabídku zahradních lehátek na webu Gardenspace.cz a přinášíme vám několik skvělých tipů!

Jak vybrat lehátko?

Nejprve začněme materiálem. Nicméně pokud jste zarytým fanouškem přírodních materiálů, nejspíše vás osloví zahradní lehátko ze dřeva, pročež dřevo coby přírodní materiál uklidňuje, a hlavně dobře zapadne do přírodní scenérie. Je ovšem náročnější na údržbu. Pokud vás zajímají sofistikovaná lehátka, pak objevte pohodlí lehátka CORDOBA, jež bylo navrženo právě pro vás! Minimální údržba, přesto maximální pohodlí, nastavitelné opěradlo a vysoce kvalitní materiál, jež odolává nepříznivým povětrnostním podmínkám, a především rzi. Chladný kov je vyvážen teakovými područkami, která dodávají lehátku sympatický vzhled a originalitu.

Dalším faktorem, který byste měli zohlednit, je velikost lehátka, a hlavně jeho pohodlí. Svou roli hraje i ergometrie, jež by měla umožnit správnou polohu těla při odpočinku. Pokud milujete soudržnost své rodiny, i pro vás máme skvělý tip, a to zahradní sety, kam se může pohodlně natáhnout celá rodina! Nezapomínejte ani na zahradní slunečník, který vám zajistí příjemný odpočinek v horkých letních dnech. Pro relax nesmí chybět ani komfortní polštáře či matrace. Jestliže si na pohodlí nezakládáte a jste pro sparťanský odpočinek, pak lehátkem bez polštářů můžete ušetřit nějakou tu korunu.

Design je dalším faktorem, který byste měli zohlednit

Pokud máte rádi tradiční styl, vybírejte dřevěné polohovatelné lehátko s nastavitelnou výškou opěradla. Nicméně milujete-li moderní design, pak se podívejte po zahradním lehátku s kovovou konstrukcí a čistými liniemi. Mimochodem pokud máte rádi crazy kousky, volte lehátko s netradičním tvarem či výrazným potiskem.

Koneckonců většinu zákazníků zajímá cena. Kdo nechce najít lehátko za dobrou cenu? Pokud ovšem chcete ušetřit, nemusíte nutně sáhnout po nejlevnější variantě. Často totiž platí, že vyšší cena znamená vyšší kvalitu, a tudíž i větší pohodlí. A o pohodlí a příjemný odpočinek jde přece především!