Sezóna teras se blíží. Je na to vaše terasa připravená?

Kdo má terasu, ten jistě potvrdí, že je vlastně takovou extra venkovní místností, tedy aspoň přes léto. Můžete tam chodit obědvat, číst knížku nebo pořádat grilování s přáteli. Je na to ale ta vaše připravena, či potřebuje rekonstrukci? Nebo se ji snad chystáte teprve budovat?

Vybudování si krásné terasy je zdlouhavý úkol, věřte, že dost práce dá třeba i výběr nábytku a doplňků. Začít však musíte od podlahy, a to doslova.

Vyplatí se dřevěná terasa, nebo je s ní příliš práce?

Dřevěná terasa vypadá úžasně, přírodní vzhled se hodí ke každému domu. Dřevo je také příjemně hřejivé a ani po nahřátí od slunce nepálí, můžete na něm chodit bosí. V zimě nenamrzne, takže na ní neuklouznete. Dřevo ale stále pracuje, jednou za čas ho musíte natřít olejem či impregnací. Některá negativa se dají minimalizovat, třeba tím, že pod dřevěná terasová prkna nainstalujete terasové distanční podložky. Zamezí kontaktu dřeva se dřevem, vytvoří prostor, který může odtékat voda, a tak materiál tolik nehnije. Díky tomu se prodlouží životnost dřevěné terasy na 15 let, a pokud použijete exotické dřevo, tak dokonce na 20 let.

Místo dřevěných prken plastová

Jestli se vám dřevěná terasová prkna líbí vzhledově, ale děsí vás zadřené třísky a nekonečná údržba, můžete se vydat moderní cestou. Hitem jsou terasová prkna z dřevoplastu WPC. Prkno je v podstatě vyrobeno ze směsi recyklovaného plastu a směsi pilin. Na první pohled nepoznáte, že nejde o dřevěnou terasu, WPC prkna dřevo věrně napodobují. Nemusíte se o ně dále starat. Kromě toho ušetříte dřevo, protože se nevyrábí z pokácených stromů.

Konečná volba je samozřejmě na vás a do rozhodování můžete zahrnout ještě dlažbu na terasu. Všechny varianty mají své výhody i nevýhody, nelze říct, která je nejlepší, protože každému vyhovuje jednoduše něco jiného.