Vybíráte místo na prodloužený víkend, na výlet či na týdenní dovolenou? Sušice jsou tipem číslo 1

Sušice jsou městem patřící do okresu Klatovy nacházející se v Plzeňském kraji. Mnozí z nás město znají především díky rýžování zlata nebo díky své památkové zóně uprostřed náměstí. Každý tu najde to své, co jej bude bavit. Nemusíte odjíždět na rozpálenou pláž, abyste si odpočinuli. I aktivní dovolená nabídne příjemný odpočinek. Navíc pokud vyrazíte se svou rodinou a budete podnikat různé výlety, cyklovýlety, upevníte tak rodinné vztahy.

Pohled z výšky je vždy nádherný

Přesně takový výhled nabízí rozhledny. Kousek od Sušice, stojí rozhledna na Sedle, která je inspirována Kelty. Tyčí se nedaleko obce Albrechtic a je vysoká 27 metrů. Z vyhlídkové plošiny se tak můžete těšit na výhledy na Šumavu, hrad Kašperk, vrch Svatobor a další. Čeká vás 138 schodů, ale vyjít je, opravdu stojí za to.


Tip redakce: svatební oznámení na míru.


Další rozhledna Svatobor u Sušice nabízí tajuplnou a magickou atmosféru. Uvidíte z ní na hrady Rabí, Roubín, Javorník, Velký Javor a také Sušici. K rozhledně vede příjemná procházka, která trvá přibližně jednu hodinu od centra.   

Za zajímavostmi

V Petrovicích u Sušice najdete naučnou stezku Rýžování zlata. Měří sedm kilometrů a lze ji projít pěšky, ale klidně i projet na kole. Najdete zde pět zastavení, kde stojí informační tabule, díky nimž se každý, kdo na stezku zavítá, může dozvědět, jak se v této oblasti zlato rýžovalo. Prohlédnout si také můžete hrůbata, památnou lípu nebo bývalý hrádek. Čeká vás zde mnohem více.

Za historií

Za zdejší historií se běžte podívat na hrad Kašperk. Stojí v Kašperských Horách na kopci Ždánov v nadmořské výšce 900 metrů nad mořem. Hrad byl vystavěn za účelem obrany hranic a nechal jej zde vystavět panovník Karel IV. . I když se na hradu často měnili majitelé, v 17. století zůstal hrad opuštěn. V dnešní době je hrad zrekonstruován a zpřístupněn veřejnosti.    

Obec Sušice nabízí mnohem více. Takže pokud se rozhodnete zde strávit dovolenou, vyberte si ubytování v Sušice a užijte si zdejší příjemnou atmosféru.