Sportování může mít celou řadu forem, avšak skoro vždy jste nuceni držet tělo správně, což bývá mnohdy velmi složité. V případě plavání však nikoliv, jelikož voda dokonale nadnáší, a díky tomu nedochází k zatěžování kostry.
Problém je, že ve vaně si moc nezaplavete, a pokud neradi chodíte na veřejné koupaliště, potažmo k přehradě, nezbude vám nic jiného než si pořídit vlastní bazén. Nejedná se samozřejmě o nejlevnější záležitost, ovšem v konečném důsledku se vám tato investice rozhodně vyplatí.
Levné řešení není nejlepší
Mnoho lidí často při volbě kvalitního a levného dávají přednost druhé možnosti. Ne vždy je to špatně. I levné vodní plochy mají své využití, ale nejsou vhodné pro plavání. Jedná se totiž o docela malé nadzemní bazény, které navíc mají handicap v tom, že působí docela rušivě.
Máte-li například moderně stylizovanou zahradu, něco takového by se vám tam nehodilo, a i kdyby ano, jak již bylo řečeno výše, na plavání by to moc nebylo.
I dražší modely jsou cenově dostupné
Je pravda, že standardní zapuštěné plastové bazény už stojí i o několik desítek tisíc více než nadzemní verze. Hodně zde záleží hlavně na rozměrech. Platí tu přímá úměra – čím větší bazén, tím vyšší cena. Neznamená to však, že by takovýto projekt musel stát podobně jako zcela nové auto, to určitě ne. I tento druh bazénů v poslední době hodně zlevnil.
A to platí nejen o klasice, ale rovněž i o přelivových bazénech. Jde o speciální druh, který je zvláštní hlavně tím, že má vodní hladinu na úrovni země. Takovéto řešení působí opravdu dobře. Bonusem je navíc i jednodušší čistění a zlepšená cirkulace vody.
Oba typy se samozřejmě dají i zakrýt, a to buďto plachtou k tomu určenou, jednoduchým zastřešením či zimní zahradou. Poslední řešení stojí nejvíce, nicméně je zároveň nejelegantnější.